Baranek Shaun 4

serial animowany, Wielka Brytania, 2013, 30 x 7 min.

Shaun, najsłynniejszy baranek na świecie, powraca w nowym, pełnym zabawnych przygód serialu. Co tym razem wymyśli nasz ulubieniec? Tego nie wiemy, ale na pewno będzie dużo śmiechu!

Baranek Shaun jest bardzo energiczny i ciekawy wszystkiego, co się wokół niego dzieje. Zawsze idzie pod prąd, w przeciwnym kierunku niż całe stado, bo musi sprawdzić, co w trawie piszczy i spłatać figla farmerowi. Sprytny Shaun wspólnie z innymi owcami za plecami farmera prowadzi knowania, którym nieustannie stara się zapobiec pies pasterski Blitzer. W takim towarzystwie każdy odcinek serialu to nowa szalona przygoda! Dzięki oryginalnym pomysłom Shauna przyjaciele baranka, a także inni mieszkańcy farmy nigdy się nie nudzą!

Postać baranka Shauna została stworzona przez Nicka Parkera na potrzeby plastelinowego filmu animowanego pt. "Wallace i Gromit: Golenie owiec" z 1995 roku, w którym zagrał on drugoplanową rolę jednej z uprowadzonych owiec. Aktualnie postać baranka jest bohaterem serii popularnych na całym świecie niemych filmików autorstwa Parkera.