Kod Lyoko: Ewolucja

serial animowany, Francja, 2012, 26 x 26 min.

Ulubieni bohaterowie znani z serialu "Kod Lyoko" powracają! Tym razem nastąpi ostateczne starcie między siłami zła a Wojownikami Lyoko!

Szóstka przyjaciół: William, Jeremy, Ulrich, Odd, Yumi i Aelita powraca do gimnazjum w Kadic. Nikt nie wie, że nastolatkowie w równoległym świecie zamieniają się we władających supermocami i nieustraszonych wojowników Lyoko. W tym samym czasie za sprawą szalonego naukowca zwanego Profesorem Tyronem dochodzi do reaktywacji procesora X.A.N.A.. Superprocesor jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek i ma jeden cel: doprowadzić do zagłady ludzkości. Na dodatek owładnięty chęcią czynienia zła Profesor przewodzi grupie awatarów, którzy zostali stworzeni, aby pokonać wojowników Lyoko. Przyjaciele znów stawią czoła niebezpieczeństwu, aby ocalić ludzkość. Muszą dowiedzieć się w jaki sposób doszło do reaktywacji systemu X.A.N.A. i unicestwić sztuczną inteligencję, która znów zagraża światu. Pomoże im w tym Laura, nieco roztrzepana dziewczyna-geniusz.

Czy grupie przyjaciół uda się pokrzyżować niecne plany Profesora Tyrona? Czy procesor X.A.N.A. zostanie unicestwiony raz na zawsze? I jaką rolę odegra w tym zaginiona matka Aelity?