atrakcje

TITEUF 3

serial animowany, Francja, 2001, 26 min.

Kontynuacja przygód znanego już widzom tytułowego Titeufa i jego przyjaciół.

Bohater uważa, że jego życie to jedna wielka udręka. Starsi utrudniają je, jak tylko mogą. Chłopiec nie może oglądać filmów dla dorosłych, ani rozpalać ognisk pod drzwiami sąsiadów, a nad uchem ciągle wrzeszczy mu mała siostrzyczka. Szkoła też byłaby nie do zniesienia, gdyby niezgrana paczka przyjaciół. Razem odkrywają uroki i trudy dojrzewania oraz poznają otaczający ich świat.

Tym razem Titeuf będzie próbował zdobyć miłość Nadii - pięknej koleżanki ze szkoły - używając magicznych sztuczek. Bohater rozwikła również zagadkę znikających skarpetek, a także stawi czoła niebezpieczeństwom, które mogą zagrozić wszechświatowi.

Postać Titeufa została stworzona w 1990 roku przez szwajcarskiego rysownika komiksów, Zepa, zainspirowanego wspomnieniami z własnego dzieciństwa. Komiksy stały się hitem we wszystkich krajach, w których zostały wydane. Dziewiąta część przygód Tituefa sprzedała się w samej Francji w rekordowej ilości 1 400 000 egzemplarzy, co daje jej drugie miejsce (tuż po "Asteriksie") w rankingu największych nakładów. Jednak to dopiero serial przyniósł bohaterowi prawdziwą popularność - był emitowany w 32 krajach na całym świecie i przypadł do gustu nie tylko najmłodszym.

Autor tak opisuje swojego bohatera: "Największym marzeniem Titeufa jest dorastanie wraz z przyjaciółmi". Sam Titeuf tak mówi o sobie: "Dorosnę, kiedy naprawdę będę na to gotowy!".