atrakcje

TITEUF 2

serial animowany, Francja, 2012, 26 min.

Kontynuacja przygód znanego widzom ZigZapa ośmioletniego chłopca o imieniu Titeuf.

Bohater uważa, że jego życie to jedna wielka udręka. Starsi utrudniają je, jak tylko mogą. Bohater nie może oglądać filmów dla dorosłych, rozpalać ognisk pod drzwiami sąsiadów, a nad uchem ciągle wrzeszczy mu mała siostrzyczka. Szkoła też byłaby nie do zniesienia, gdyby nie zgrana paczka przyjaciół. Razem odkrywają uroki i trudy dojrzewania oraz poznają otaczający ich świat.

Postać Titeufa została stworzona w 1990 roku przez szwajcarskiego rysownika komiksów Zepa, zainspirowanego wspomnieniami z własnego dziecińśtwa. Komiksy stały się hitem we wszystkich krajach, w których zostały wydane. Dziewiąta część przygód Tituefa sprzedała się w samej Francji w rekordowej ilości 1 400 tys. egzemplarzy, co daje jej drugie miejsce (tuż po "Asteriksie") w rankingu największych nakładów.
Jednak dopiero serial przyniósł bohaterowi prawdziwą popularność - był emitowany w 32 krajach na całym świecie i przypadł do gustu nie tylko najmłodszym. Obecnie we Francji trwają prace nad przygotowaniem kinowego filmu animowanego o przygodach Titeufa.