⚠ Kochani! Wkrótce zapraszamy na nową stronę teleTOON+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Strona zmieni swoją formę.
Informujemy jednocześnie, że sekcje Gry, ttSajty i Ekstrasy nie będą dostępne.


Przygody Kota w butach

Przygody Kota w butach

„Przygody kota w butach” – bajka o walecznym kocie wojowniku z San Lorenzo

"Przygody kota w butach” to serial animowany dla dzieci powyżej 7. roku życia. Tytułowy bohater jest rudym, dzielnym, sprytnym, lecz nieco zarozumiałym czworonogiem, noszącym charakterystyczny strój. Jego misją jest ochrona miasteczka San Lorenzo przed złem.

Kim jest waleczny Kot w butach?

Głównym bohaterem serialu jest pełen gracji rudy kot noszący charakterystyczny strój. Oprócz nieodzownych butów z wysokimi cholewami nosi fantazyjny kapelusz z żółtym piórem i ciemną pelerynę. Jego talię oplata skórzany pas ze srebrną klamrą, a szabla w dłoniach zawsze gotowa jest do walki ze złem. Wygląd kota od razu ujawnia jego wyjątkowość i tajemniczość. Kot w butach słynie z dobrych manier, przenikliwego spojrzenia oraz słabości do płci pięknej. Uwielbia pić mleko, uwodzić kotki i opowiadać niesamowite historie. Na co dzień jest zadziorny, sprytny, nieco egocentryczny i zadufany w sobie. W sytuacji zagrożenia staje się jednak waleczny, wytrwały, bezinteresowny, uczciwy, sprawiedliwy i odważny.

Fabuła bajki „Przygody kota w butach”

Rudy kot w butach przybywa do miejscowości San Lorenzo, gdzie postanawia się osiedlić. Mieszkańcy miasteczka są spokojni, przyjaźni, tolerancyjni, naiwni i nieco nieporadni. W San Lorenzo nie ma przemocy, oszustw, kradzieży ani nienawiści. Jest to jednak zasługą magicznego zaklęcia, nałożonego przed wiekami na miasteczko. Gdy dobroczynny urok traci swą moc, mieszkańcy San Lorenzo stają się ofiarami złodziei, przestępców, oszustów oraz bandytów. Dzielny rudzielec postanawia wesprzeć miejscową ludność i pozbyć się czarnych charakterów. Nie bez znaczenia są przy tym jego umiejętność doskonałego władania szablą, przebiegłość, dzielność, zaradność, determinacja i bezkompromisowość. Oprócz tego czworonóg będzie musiał nauczyć mieszkańców San Lorenzo, jak rozpoznawać zło, w jaki sposób się bronić przed oprawcami oraz co robić w przypadku zagrożenia.

Kot w butach - bajka dla dzieci i jej przekaz

Serial animowany „Przygody kota w butach” stanowi źródło rozrywki dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Kreskówka jest szczególnie polecana maluchom powyżej 7. roku życia. Historia o rudzielcu spodoba się dzieciom, które lubią historie przygodowe: zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Bajka ma też przekaz edukacyjny:

  • uczy inicjatywy i tego, że nie należy być biernym;
  • pokazuje, że bezinteresowność przynosi satysfakcję i motywuje do dalszej pracy nad sobą;
  • rozwija wrażliwość na krzywdę innych, wytrwałość w realizacji celów, a także zdolności kreatywnego i logicznego myślenia;
  • uświadamia, że każde stworzenie jest inne i zarazem wyjątkowe. Warto więc korzystać z własnych zdolności i umiejętności, by wspierać innych ludzi.

Czy wiesz, że…

Inspiracją do stworzenia kreskówki „Przygody kota w butach” były dwa animowane filmy pełnometrażowe: „Shrek” oraz „Kot w butach”, w których występował rudy czworonóg. Serial animowany „Przygody kota w butach” jest produkowany od 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory powstały cztery serie kreskówki oraz ponad 50 odcinków. W planach są kolejne produkcje. Każdy odcinek trwa blisko 20 minut. Kreskówkę w polskiej wersji językowej można obejrzeć między innymi na antenie stacji telewizyjnej teleTOON+.

więcej > zwiń >

gry z Przygody Kota w butach (2)

serie - Przygody Kota w butach (3)

Przygody Kota w butach

Przezabawny, pełen zaskakujących zwrotów akcji i pojedynków serial sprawi, że Wam koty w butach spadną!

Przygody Kota w Butach 2

Kolejny sezon niezwykle zabawnego, pełnego zaskakujących zwrotów akcji i pojedynków serialu o Kocie, który chodzi butach! Bohater licznych przygód, amant...

Przygody Kota w Butach 3

Kolejny sezon niezwykle zabawnego, pełnego zaskakujących zwrotów akcji i pojedynków serialu o Kocie, który chodzi butach! Bohater licznych przygód, amant...

Chcesz oglądać TeleTOON+? Zamów w pakiecie Platformy CANAL+. SPRAWDŹ >