⚠ Kochani! Wkrótce zapraszamy na nową stronę teleTOON+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Strona zmieni swoją formę.
Informujemy jednocześnie, że sekcje Gry, ttSajty i Ekstrasy nie będą dostępne.


Księga Dżungli

Księga Dżungli

„Księga dżungli”. Przygody Mowgliego i jego przyjaciół

Lead: „Księga dżungli” to pełna przygód opowieść o przyjaźni, odwadze i bezinteresowności. Jej główny bohater - Mowgli wraz z przyjaciółmi stara się ochronić mieszkańców lasu tropikalnego przed podstępnym i władczym tygrysem Shere Khanem.

Mowgli i przyjaciele, czyli bohaterowie kreskówki „Księga dżungli”

Główną postacią serialu animowanego „Księga dżungli” jest młody chłopak Mowgli. Niemal od urodzenia mieszka w lesie tropikalnym, gdzie został wychowany przez wilki. Bohater jest odważny, sprawiedliwy, przyjazny, skory do pomocy, bezinteresowny, lojalny i wytrwały. Dżungla jest dla chłopca domem, a jej mieszkańcy są mu bliscy jak rodzina, więc chce ich chronić. Najlepszymi przyjaciółmi Mowgliego są:

  • Baloo – niedźwiedź - nauczyciel i przewodnik chłopca,
  • Bagheerą – czarna pantera, która słynie ze swojej siły i zwinności,
  • Kaa – wyjątkowo mądry i sprytny pyton.

Negatywną postacią w kreskówce „Księga dżungli” jest podstępny tygrys bengalski o imieniu Shere Khan. Usiłuje on zapanować nad lasem i jego mieszkańcami, by sprawować nad nimi władzę.

Fabuła serialu animowanego „Księga Dżungli”

„Księga dżungli” to przygodowy serial animowany, którego historia opiera się na książce o tym samym tytule. Akcja kreskówki toczy się w indyjskim lesie tropikalnym. Każdy odcinek prezentuje przygody Mowgliego, Baloo, Bagheery i Kaa. Przyjaciele muszą radzić sobie z Shere Khanem, który stara się zaszkodzić zwierzętom i zakłócić porządek w dżungli.

Dlaczego warto oglądać „Księgę dżungli”

Serial animowany „Księga dżungli” to doskonała rozrywka dla dzieci i ich rodziców. Kreskówka jest szczególnie polecana maluchom powyżej 7. roku życia. Przygody Mowgliego i jego przyjaciół pozwalają lepiej poznać świat przyrody i prawa dżungli. Uczą jak pokonywać trudności i jak cenni są przyjaciele. Uczą też bezinteresowności, empatii, lojalności, uczciwości, wytrwałości, wrażliwości, odwagi oraz sprawiedliwości.

Czy wiesz, że…

„Księga dżungli” jest serialem animowanym produkcji indyjsko-francusko-niemieckiej. Kreskówka powstała w 2010 roku, doczekała się dwóch serii oraz ponad stu odcinków. Każdy z nich trwa blisko 10 minut. Przygody dzielnego Mowgliego w wersji polskiej można obejrzeć na kanale telewizyjnym teleTOON+.

więcej > zwiń >

gry z Księga Dżungli (2)

zabawy z Księga Dżungli (1)

serie - Księga Dżungli (1)

Księga Dżungli 2

"Księga dżungli" to pełna humoru opowieść o przyjaźni, lojalności i odwadze. Serial zrealizowany na podstawie znanej na całym świecie książki...

Chcesz oglądać TeleTOON+? Zamów w pakiecie Platformy CANAL+. SPRAWDŹ >