Fistaszki

 

„Fistaszki” - Pies Snoopy i jego przyjaciele

 „Fistaszki” to serial animowany, którego głównymi postaciami są pies Snoopy oraz jego towarzysze. Każdy odcinek pokazuje inną przygodę, która przytrafiła się bohaterom. Oglądanie kreskówki rozwija pewność siebie i wytrwałość, a także uczy, czym są takie wartości, jak sprawiedliwość, odwaga, lojalność i bezinteresowna przyjaźń.

Pies Snoopy i przyjaciele, czyli główni bohaterowie bajki „Fistaszki”

Snoopy to główna postać w kreskówce „Fistaszki”. Jest to spokojny, zrównoważony, empatyczny, pomocny i wyjątkowo uzdolniony pies rasy beagle, który chodzi na dwóch łapach. Snoopy urodził się na fermie Daisy Hill Puppy i ma siedmioro rodzeństwa. Pies słynie z bujnej wyobraźni, fantazjowania oraz talentu pisarskiego. Bohater zaczął nawet tworzyć własną powieść.

Najlepszym przyjacielem Snoopego jest żółty ptak, który potrafi pisać na maszynie. To właśnie on pomaga czworonogowi w tworzeniu książki.

Właścicielem wyjątkowego psa jest Charlie Brown. Chłopiec uchodzi za spokojnego, skromnego, cichego i niepewnego siebie, a w dodatku wielokrotnie sprowadza na siebie kłopoty.

O czym opowiada bajka „Fistaszki”?

Każdy odcinek serialu „Fistaszki” to oddzielna opowieść. Historie zazwyczaj opowiadają o problemach, w które popadł Charlie Brown. Wierny panu Snoopy, wraz ze swoim przyjacielem ptakiem, wyruszają na pomoc właścicielowi. Raz pies będzie musiał nauczyć Chaliego kopać piłkę lub puszczać latawiec, innym razem pomoże mu umówić się na randkę z koleżanką.

Dlaczego warto oglądać „Fistaszki”

Serial animowany „Fistaszki” stanowi doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Bajka jest szczególnie polecana dzieciom powyżej 7. roku życia oraz nastolatkom. Opowieści o psie Snoopym uczą, czym są: bezinteresowność, sprawiedliwość, braterstwo, lojalność, empatia, odwaga oraz uczciwość, a także pokazuje, że każdy jest inny, a jednak wyjątkowy. Ponadto oglądanie serialu pomaga rozwinąć u najmłodszych pewność siebie, determinację oraz wytrwałość w realizacji celów.

Czy wiesz, że…

Serial animowany „Fistaszki” wyprodukowano w oparciu o komiks o tym samym tytule. Ten ostatni powstał w 1950 roku we Francji i był wydawany nieprzerwanie do 2000 roku. Autorem scenariuszy oraz obrazków był znany ilustrator, Charles Schultz. Serial animowany „Fistaszki” w wersji polskiej można obejrzeć na kanale telewizyjnym TeleTOON+.

więcej > zwiń >