⚠ Kochani! Wkrótce zapraszamy na nową stronę teleTOON+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Strona zmieni swoją formę.
Informujemy jednocześnie, że sekcje Gry, ttSajty i Ekstrasy nie będą dostępne.


Baranek Shaun

Baranek Shaun

Pomysłowy i sprytny baranek Shaun

Serial animowany o baranku Shaunie pokazuje losy zwierząt żyjących na farmie. Tytułowy bohater często wpędza przyjaciół w tarapaty, ale równocześnie ratuje ich z opresji. Serial uczy odwagi, pomysłowości i sprytu.

Kim są baranek Shaun i jego przyjaciele?

Baranek Shaun jest plastelinowym bohaterem serialu animowanego, filmu pełnometrażowego oraz gier komputerowych o tej samej nazwie. W 1995 roku zagrał drugoplanową rolę w produkcji „Wallace i Gromit: Golenie owiec”. W ten sposób Shaun zyskał sympatię widzów i stał się popularny. Baranek mieszka na farmie wraz z przyjaciółmi z plasteliny. Jego towarzyszami są między innymi:

  • Bitzer – pies pasterski, który jak brygadzista w fabryce pilnuje stada owiec,
  • Shirley – wielka żarłoczna owca, której gabaryty mają duże znaczenie w życiu i przygodach stada,
  • Timmy – najmłodsza owieczka w stadzie,
  • Mama Timmy’ego, którą można rozpoznać po wałkach na głowie,
  • Farmer – nieco gapowaty właściciel stada.

Baranek Shaun słynie z tego, że nie lubi dostosowywać się do przyjętych zasad. Shaun jest ciekawski, odważny, niepokorny i energiczny, uwielbia płatać figle, żartować i próbować tego, co zakazane. Inne zwierzęta wielokrotnie odczuły negatywne skutki działań baranka, jednak główny bohater zawsze przychodzi z pomocą swoim przyjaciołom. Z drugiej strony Shaun ma wiele pomysłów, jest również sprytny i zaradny. Dzięki temu wielokrotnie udało mu się uratować z opresji pozostałych mieszkańców farmy.

Serial animowany „Baranek Shaun” jest produkowany od 2006 roku, a premierę miał w 2007 roku. Obecnie powstało przeszło 100 odcinków, każdy z nich trwa kilka minut. Kreskówka jest niema, ale dźwięki i obrazy pozwalają w zupełności zrozumieć fabułę. Film „Baranek Shaun” w polskiej wersji językowej można oglądać, między innymi, na kanale teleTOON+.

Czego uczy serial animowany o baranku Shaunie?

Serial o baranku Shaunie jest polecany dzieciom powyżej 7. roku życia. Spodoba się również nastolatkom oraz ich rodzicom. Kreskówka przekazuje takie wartości, jak: odwaga, przyjaźń, braterstwo oraz odpowiedzialność. Pokazuje również, że czasem dobrze jest robić to, na co ma się ochotę, trzeba jednak ponieść konsekwencje swoich czynów. Baranek Shaun uczy kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Poza tym kreskówka stanowi świetną rozrywkę dla całej rodziny.

 

 

więcej > zwiń >

filmy - Baranek Shaun (1)

gry z Baranek Shaun (3)

zabawy z Baranek Shaun (20)

serie - Baranek Shaun (5)

Baranek Shaun

Baranek Shaun to sprytna owca, która potrafi wprowadzić chaos w spokojne życie farmy. Nie stosuje się do ogólnie przyjętych zasad,...

Baranek Shaun 2

Druga seria przygód Baranka Shaun, sprytnej owcy, która potrafi wprowadzić chaos w spokojne życie farmy.

Baranek Shaun 3

3 seria przygód niezwykle żywej, pomysłowej i dość niepokornej owieczki to kolejna porcja przezabawnych zdarzeń dla młodych i nieco starszych...

Baranek Shaun: Lamy na farmie

Baranek Shaun sprowadza na Farmę trzy niesforne lamy. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się, oglądając najnowszy film z udziałem najsłynniejszego...

Baranek Shaun 5

To właśnie on, Baranek Shaun! Nowe, zwariowane przygody w najsłynniejszego baranka świata i innych mieszkańców Farmy to gwarancja dobrej zabawy...

Chcesz oglądać TeleTOON+? Zamów w pakiecie Platformy CANAL+. SPRAWDŹ >