Angry Birds Toons

„Angry Birds Toons”, oparty na motywach kultowej gry o tej samej nazwie, opowiada o walce pomiędzy odważnymi ptakami i podstępnymi świniami.

Fabuła kreskówki „Angry Birds Toons”

Głównymi bohaterami kreskówki „Angry Birds Toons” są odważne ptaki i zielone świnie, dowodzone przez Króla Świń. Te ostatnie chcą zdobyć wszystkie ptasie jaja i stworzyć z nich ogromny omlet, co jest głównym marzeniem ich szefa. Tytułowe postaci nie mogą jednak na to pozwolić i zaciekle bronią swoich gniazd. Obie grupy walczą ze sobą, co często jest źródłem zabawnych sytuacji.

„Angry Birds Toons” – porządna dawka humoru

„Angry Birds Toons” jest przede wszystkim programem rozrywkowym. Jego oglądanie rozwija poczucie humoru, uczy zaradności, sprytu, odwagi, wytrwałości, a także uczciwości i sprawiedliwości. Serial animowany mogą oglądać dzieci od 7 roku życia oraz nastolatkowie i ich rodzice. Dla wszystkich seans „Angry Birds Toons” będzie świetną zabawą. Kreskówkę można polecić także fanom gier komputerowych o odważnych ptaszkach.

Nie tylko film – różne odsłony Angry Birds

Oprócz filmu „Angry Birds Toons” doskonale znane są gry komputerowe „Angry Birds”. Podobnie jak fabuła serialu, historia gier opowiadała o walce wściekłych ptaków i zielonych świń. Zadaniem gracza jest wyeliminowanie ssaków i odzyskanie skradzionych jaj. Gry mają różne poziomy, na każdym z nich świnie są coraz lepiej chronione, a gracz uzyskuje nowe osobniki tytułowych ptaków, posiadające unikatowe umiejętności. Na świecie sprzedano kilkanaście milionów egzemplarzy gry, a miesięczna liczba graczy to 40 milionów zapaleńców. Powstało około 20 serii „Angry Birds”, a w planach są następne. Motyw walecznych ptaków trafił również do prasy. Od 2013 roku wydawnictwo Egmont zaczęło sprzedawać „Angry Bird Magazine”, również w wersji polskojęzycznej. Dzięki temu miłośnicy kreskówki mogą na bieżąco śledzić losy ptaków i świń. Oprócz pisma bohaterowie kreskówki pojawiają się również w: grach planszowych, na ubraniach, naklejkach, plakatach i wielu innych produktach.

Czy wiesz, że…

…serial powstał na podstawie gry Angry Birds, której premiera miała miejsce w 2009 r. Kreskówka została wyprodukowana w Finlandii, a na rynku ukazała się 16 marca 2013 roku. Serial animowany doczekał się około stu odcinków, a także filmu pełnometrażowego. Ten ostatni został zaprezentowany w 2016 roku i nosi nazwę „Angry Birds Film”. Kreskówka dzieli się na serie, z których każda liczy kilkadziesiąt odcinków. Można je obejrzeć na DVD, w internecie, a także stacjach telewizyjnych w ponad 20 państwach na świecie. W Polsce serial prezentuje, między innymi, kanał dla dzieci i młodzieży TeleTOON+. Obecnie powstają kolejne odcinki „Angry Birds Toons”.

więcej > zwiń >

filmy - Angry Birds Toons (5)

serie - Angry Birds Toons (3)

Angry Birds Toons

Na miejsca, gotowi, do walki! Na Wyspie Świń rozpoczął się nowy rok - a wraz z nim szalona walka ptaków...

Angry Birds Toons 2

Co wydarzy się w drugiej serii animacji opartej na kultowej grze komputerowej "Angry Birds"? Życie na Wyspie Świń wcale nie...

Angry Birds Toons 3

Na miejsca, gotowi, do walki! Rozgrywka między świniami a ptakami z kultowej gry "Angry Birds" trwa! Nowy sezon wystrzałowej animacji...