MINIMINI+ I TELETOON+ PATRONEM JUNIOR SE-MA-FOR FILM FESTIVAL

Warszawa, 2013-09-30

W ramach festiwalu zostanie pokazanych aż 50 animacji, krótkich i pełnych metraży zrealizowanych w technice animacji poklatkowej (stop motion). Dzieci będą mogły zobaczyć m.in. pełne metraże francuskiego mistrza Michela Ocelota, archiwalne krótkie metraże Tadeusza Wilkosza i Lucjana Dembińskiego czy cykl „Tajemniczy Kontynent” poświęcony animacji afrykańskiej.

Stacje MiniMini+ i teleTOON+ zorganizują dla małych widzów specjalny kącik z programami edukacyjnymi. Pokazom towarzyszyć będą także warsztaty „Z animacją na TY!” oraz spotkania z interesującymi osobowościami, takimi jak aktor Marc Silk, który użyczał głosu m.in. Bobowi Budowniczemu czy Krzysztof Brzozowski reżyser serialu „Parauszek i przyjaciele”. Każdego dnia podczas warsztatów dzieci będą poznawać różne techniki animacji, takie jak: wycinanka, animacja lalkowa, obiektowa i plastelinowa. W ramach zajęć uczestnicy zrealizują własną produkcję filmową. Dodatkową atrakcją będzie wystawa lalek animacyjnych i teatralnych, na której będzie można zobaczyć nie tylko wszystkich bohaterów serialu „Parauszek i przyjaciele”, ale również lalki przywiezione przez zagranicznych gości festiwalu.

W tym roku po raz pierwszy w historii festiwalu zorganizowano osobną sekcję konkursową w ramach Międzynarodowego Konkursu na Najlepszą Animację Stop Motion. W tej sekcji filmy zostaną ocenione przez dziecięce jury.

Udział Junior Se-ma-for Film Festival jest bezpłatny. Pełen program festiwalu oraz szczegółowe informacje odnośnie rezerwacji i udziału w wydarzeniach znajdują się na stronie www.festival.se-ma-for.com. Na warsztaty można zapisywać się pod numerem telefonu (42) 682-26-01 lub pod adresem [email protected]


wróć <
Chcesz oglądać TeleTOON+? Zamów w pakiecie Platformy CANAL+. SPRAWDŹ >