TELETOON+ ZAPRASZA NA KULINARNE, SLOWFOODOWE WARSZTATY DLA DZIECI

Warszawa, 2012-10-22

teleTOON+ to nowoczesna telewizja, która dostarcza dzieciom w wieku szkolnym wartościowej rozrywki, angażując je we wspólną zabawę i naukę. Podczas warsztatów zostanie zorganizowane studio telewizyjne, w którym dzieci będą mogły spróbować swoich sił przed kamerą – przygotować kanapki własnego pomysłu, opowiedzieć o ulubionych potrawach czy zwyczajach kuchennych w swoim rodzinnym domu, tworząc w ten sposób własny mini program kulinarny, który będzie dostępny na teletoonplus.pl.

Celem warsztatów kulinarnych jest pokazanie, że gotowanie może być świetną przygodą, a zdrowe jedzenie ma nie tylko pozytywny wpływ na kondycję i samopoczucie, ale jest bardzo smaczne. Doświadczeni edukatorzy z ruchu Slow Food zachęcą młodych adeptów sztuki kulinarnej do próbowania nowych smaków i samodzielnego przygotowywania jedzenia w domu. Na miejscu uczestnicy imprezy będą mogli również obejrzeć nowy program kulinarny „Deserownia” , emitowany na antenie teleTOON+ w każdą niedzielę o godz. 16:40. Produkcja jest zrealizowana w formie video bloga prowadzonego przez braci Mikołaja i Kubę, którzy prezentują, jak w prosty sposób samodzielnie przygotować smaczne przekąski.

Tematem przewodnim warsztatów będą Warzywa Deserowe. 300 uczestników zajęć nauczy się przygotowywać pyszne dania z warzyw i owoców. W menu znajdą się niecodzienne, ale proste do wykonania pozycje: sałatka z kalafiora, śliwek, pomidorów koktajlowych i gruszek; sałatka z selera, jabłek, śliwek, brukselek z żurawiną oraz "zimowa lemoniada" z dodatkiem cynamonu i goździków.

Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku 5-11 lat. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w sieci eBilet.pl, w kasach kina Kultura i Forcie Sokolnickiego w Warszawie, w poznańskim kinie Muza oraz w restauracji COCO w Gdyni. Na miejscu powstanie relacja z warsztatów, którą będzie można obejrzeć na antenie teleTOON+ oraz na stronie teletoonplus.p l i kuchniaplus.pl .

KULINARNE SLOWFOODOWE WARSZTATY DLA DZIECI

Warszawa
27 października (sobota)
Fort Sokolnickiego
pl. Wilsona
Start: 11:00
Czas trwania: 1,5h

Poznań
27 października (sobota)
Kino Muza
ul. Św. Marcin 30
Start: 11:00
Czas trwania: 1,5h

Gdynia
27 października (sobota)
Restauracja COCO
ul. Waszyngtona 21
Start: 11:00
Czas trwania: 1,5h

KUP BILET
wróć <

Chcesz oglądać TeleTOON+? Zamów w pakiecie Platformy CANAL+. SPRAWDŹ >