ALE KINO+, KUCHNIA+, MINIMINI+ I TELETOON+ NOMINOWANE W PRESTIŻOWYM KONKURSIE– EUTELSAT TV AWARDS

Warszawa, 2012-10-05

Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 30 listopada w Wenecji.

- Nominacje dla aż czterech autorskich kanałów CANAL+ Cyfrowego do nagrody, zwanej przez branżę „satelitarnym Oscarem”, świadczą o doskonałej jakości i silnej kondycji tworzonych przez nas marek telewizyjnych. Mimo ogromnej, międzynarodowej konkurencji, niezmiennie od wielu lat, nasze kanały są doceniane zarówno przez ekspertów medialnych, jak i widzów. W całej historii konkursu Eutelsat TV Awards, który organizowany jest od 1998 roku, spośród 22 laureatów z Polski, nasze kanały otrzymały aż 10 statuetek, z czego tak prestiżowe, jak Excellence TV Awards dla PLANETE+ w 2008 r., czy Nagroda Publiczności dla MiniMini+ w 2011 r, jedyna dla polskiej stacji przyznana w ubiegłorocznej edycji – mówi Beata Mońka, Prezes Zarządu spółki CANAL+ Cyfrowy.

W tym roku o nagrodę Eutelsat TV Awards, znaną wcześniej pod nazwą Hot BirdTM TV Awards, przyznawaną najlepszym kanałom tematycznym w Europie i na Bliskim Wschodzie, ubiegało się ponad 120 stacji z 19 krajów. Nominację uzyskało 27 kanałów w 9 kategoriach: dla najlepszego kanału dziecięcego, filmowego, lifestyle’owego, rozrywkowego, muzycznego, informacyjnego, sportowego, a także z zakresu kultury i dokumentu oraz innowacji.

W poprzednich edycjach konkursu trzykrotnie nagrodę otrzymał kanał PLANETE+, w tym Excellence Award; dwukrotnie zwyciężyły ale kino+ i MiniMini+, uznany również w 2011 roku za najlepszy kanał tematyczny w plebiscycie publiczności. Statuetki otrzymały także MiniMax i ZigZap, z których wywodzą się obecne MiniMini+ i teleTOON+.


wróć <
Chcesz oglądać TeleTOON+? Zamów w pakiecie Platformy CANAL+. SPRAWDŹ >