CANAL+ CYFROWY PRZEDSTAWIA TELETOON+, NOWĄ MARKĘ TELEWIZJI DZIECIĘCEJ

Warszawa, 2011-09-07

„Dzieci to bardzo różnorodna widownia, w której każda grupa wiekowa ma inne potrzeby i zainteresowania. Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia w produkcji kanałów dziecięcych, analizując ofertę na rynku i opierając się na wynikach badań prowadzonych wśród rodziców i ich pociech dostrzegliśmy lukę. Wypełni ją właśnie teleTOON+ skierowany do dzieci, które wychowały się na bajkach MiniMini, a teraz podrosły i szukają nowych, interesujących programów, dostosowanych do ich wieku” – mówi Jolanta Adamowicz, Dyrektor kanałów dziecięcych spółki CANAL+ Cyfrowy.

Wraz ze zmianą nazwy ZigZapa na teleTOON+, pojawi się także nowa, kolorowa oprawa antenowa, nowe pozycje w ramówce, a także interaktywna strona www.teletoonplus.pl. Wprowadzeniu nowej marki na rynek towarzyszyć będzie kampania reklamowa, prowadzona m.in. w kanałach produkowanych przez spółkę CANAL+ Cyfrowy, prasie i Internecie.

Program – mali widzowie współtwórcami ramówki
Oferta teleTOON+ w dużej mierze będzie zależała od widzów. Od 10 września na stronie www.zigzap.tv poprzez interaktywną aplikację będą mogli głosować na seriale, które chcieliby przenieść do teleTOON+. Bajki z największą liczbą głosów wejdą do ramówki stacji, w której pojawią się także cztery nowe, autorskie produkcje. „teleTOON+ poznajmy się” to seria złożona z wypowiedzi dzieci o tym, kim są i jak wygląda ich życie. „teleTOON+ sport” odkryje przed najmłodszymi tajniki uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Złożone z dwóch części „zagadki teleTOON+” będą stawiać intrygujące, często śmieszne pytania, dotyczące świata i przyrody, aby potem rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić dzieciom „co w trawie piszczy”. Wreszcie „teleTOON+ gry” o nowościach i wartych polecenia grach komputerowych. Ramówkę stacji uzupełnią emitowane po raz pierwszy w Polsce seriale takie, jak „Mali Wszechmocni”, „G.I.Joe: Renegades”, „The Green Squad”, „Gwayn” i „Gigantic” oraz znane już i popularne animacje, a wśród nich „Baranek Shaun”, „Supa Strikas sezon 2”, „Pamiętniki Barbie”, „Pollyworld” czy „Huntik sezon 2”.

Pasma weekendowe
W soboty, w ramach pasma „Dziś rządzi”, teleTOON+ pokaże kilka odcinków jednego z nowych seriali, które mogły umknąć uwadze dzieci w czasie pracowitego, szkolnego tygodnia. W niedzielę stacja wyemituje cykl „Kreskówka na życzenie”, czyli kilka odcinków serialu pod dyktando widzów, wybranego w głosowaniu od poniedziałku do piątku na www.teletoonplus.pl.

Warsztaty telewizyjne teleTOON+
Od połowy października na stronie internetowej teleTOON+ dzieci będą mogły zdubbingować wybrany, znany z anteny serial i poddać nagranie pod ocenę internautów. Ci, którzy zwyciężą w rankingu, otrzymają nagrody indywidualne. Dodatkowo, jury wybierze 10 najlepiej podłożonych głosów. W nagrodę w szkołach, w których uczą się zwycięzcy konkursu, od stycznia 2012 roku, teleTOON+ zrealizuje edukacyjne warsztaty pokazujące najmłodszym jak się robi telewizję. Uczniowie będą mogli poznać zasady tworzenia animacji oraz tajniki dubbingu. Będą mieli okazję spotkać się z aktorami współpracującymi ze stacją oraz wziąć udział w grach i konkursach.


wróć <
Chcesz oglądać TeleTOON+? Zamów w pakiecie Platformy CANAL+. SPRAWDŹ >